Загальноцерковні новини

У свято Світлого Христового Воскресіння Святіший Патріарх Кирил очолив урочисте богослужіння в Храмі Христа Спасителя
В ніч з 1 на 2 травня в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві Святіший Патріарх Кирил звершив Великодні богослужіння — полунощницю, хресний хід, Пасхальну заутреню і Божественну літургію свт. Іоанна Златоуста. Великоднє богослужіння відвідали Президент Російської Федерації В.В. Путін і мер м. Москви С.С. Собянін.
02.5.2021
На федеральних телеканалах і порталі Патріархія.ru відбудеться пряма трансляція Пасхального богослужіння в Храмі Христа Спасителя
У Світлу Великодню ніч з 1 на 2 травня Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершить пасхальну заутреню і Божественну літургію в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві. (рос.)
01.5.2021
У Велику Суботу Святіший Патріарх Кирил звершив Літургію в Храмі Христа Спасителя
1 травня, у Велику Суботу, Святіший Патріарх Кирил звершив вечірню з читанням 15 паримій і Божественну літургію святителя Василія Великого в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя м. Москви.
01.5.2021
Напередодні Великої Суботи Святіший Патріарх Кирил звершив утреню з чином поховання в Храмі Христа Спасителя
Увечері 30 квітня, напередодні Великої Суботи, Святіший Патріарх Кирил звершив утреню з чином поховання Господа нашого Ісуса Христа в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя м. Москви.
У Великий П
У Великий П'яток Святіший Патріарх Кирил звершив вечірню з винесенням Плащаниці Спасителя в Храмі Христа Спасителя
30 квітня, у Великий П'яток - день, присвячений спогаду Святих рятівніх Страстей Господа нашого Ісуса Христа, Святіший Патріарх Кирил звершив вечірню з винесенням Плащаниці Спасителя в кафедральному соборному храмі Христа Спасителя в Москві.
30.4.2021
У Пензі відбувся практикум зі створенню доступного середовища для маломобільних людей
Його організаторами стали Синодальний відділ із церковної благодійності та соціального служіння, Пензенська єпархія і громадсько-церковна організація «Квартал Луї». (рос.)
Вручено Патріаршу нагороду за гуманітарні проєкти в Сирії
29 квітня у Відділі зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату відбулася зустріч голови ВЗЦЗ митрополита Волоколамського Іларіона з головою РГО «Арабська діаспора» Москви доктором Хасаном Насраллою. (рос.)
Напередодні п
Напередодні п'ятниці Страсної седмиці утреню з читанням дванадцяти Страсних Євангелій у Храмі Христа Спасителя звершив єпископ Істринський Серафим
Увечері 29 квітня, напередодні п'ятниці Страсної седмиці, з благословення Святішого Патріарха Кирила єпископ Істринський Серафим звершив утреню Великого П'ятка з читанням дванадцяти Євангелій Святих Страстей Господа нашого Ісуса Христа в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя м. Москви. (рос.)
29.4.2021
Патріарх Антіохійський Іоанн Х висловив подяку Святішому Патріархові Кирилу, Руській Церкві, російському народові та російській державі
«Особливо хочу відзначити Його Святість, Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, і Руську Православну Церкву, російський народ, російську державу, які надають Сирії величезну підтримку в усіх її регіонах заради настання миру, знищення тероризму і всіх видів вбивства й полону», — зазначив Блаженніший Патріарх Антіохійський Іоанн. (рос.)
29.4.2021
Відповідальний секретар Синодального комітету із взаємодії з козацтвом взяв участь у засіданні робочої групи Ради при Президентові РФ у справах козацтва
27 квітня в Міністерстві науки і вищої освіти РФ пройшло засідання робочої групи з розробки єдиної концепції викладання історії російського козацтва в освітніх організаціях постійної комісії з науково-дослідної роботи Ради при Президентові РФ у справах козацтва. (рос.)