Загальноцерковні новини

Архієрей Єрусалимського Патріархату очолив престольні урочистості російського храму на горі Карміл на Святій Землі
2 серпня, в день пам'яті пророка Божого Ілії, на подвір'ї Руської духовної місії в Хайфі відбулися престольні урочистості. З благословення Блаженнішого Патріарха Святого граду Єрусалима та всієї Палестини Феофіла Божественну літургію у святковий день звершив митрополит Назаретський Киріак. (рос.)
02.8.2022
Ієрарх Сербського Патріархату здійснив на перевалі Вршич поминання російських військовополонених Першої світової війни
31 липня на перевалі Вршич у Словенії біля каплиці на честь рівноапостольного князя Володимира відбулася щорічна церемонія, присвячена пам'яті російських військовополонених Першої світової війни. (рос.)
02.8.2022
У Москві відбулася зустріч ректорів Загальноцерковної аспірантури та Вищої школи економіки
1 серпня у Москві відбулася зустріч голови Навчального комітету Руської Православної Церкви, ректора Загальноцерковної аспірантури та докторантури імені рівноапостольних Кирила та Мефодія протоієрея Максима Козлова з ректором Вищої школи економіки М.Ю. Анісімовим. (рос.)
02.8.2022
На Валаамі пройшла перша зміна програми для підлітків, які опинилися у важкій життєвій ситуації
Завершилася перша зміна комплексної освітньої програми для дітей та підлітків, які опинилися у важкій життєвій ситуації, «Валаам. Острів відкриттів», розробленої фондом «Світло Валаама». Проект реалізується за підтримки Фонду президентських грантів. (рос.)
02.8.2022
Представник Руської Православної Церкви був присутній на християнських урочистостях в Індії
26-29 липня з благословення Святішого Патріарха Кирила і на запрошення Святішого Католикоса Маланкарського Василія Мар Фоми Матфея III секретар ВЗЦС з міжхристиянських відносин ієромонах Стефан (Ігумнов) відвідав Індію, щоб бути присутніми на заходах, які мають велике значення для індійських християн. (рос.)
02.8.2022
Розшифровано протоколи допиту священномученика Веніамина, митрополита Петроградського
До 100-річчя мученицької кончини митрополита Петроградського Веніамина та з ним постраждалих, пам'ять яких Церква відзначає 13 серпня, комісією з канонізації Санкт-Петербурзької єпархії вперше розшифровано протоколи допиту владики під час судових засідань у червні 1922 року.
02.8.2022
Вперше в історії Західної Кенії відбулися збори місцевого православного духовенства
31 липня у храмі великомучениці Ірини д. Масено у Західній Кенії було здійснено Божественну літургію. Главі благочиння Какамега Південно-Африканської єпархії ієрею Арсенію Читва за Літургією послужили настоятель храму отець Олександр Отолі та всі клірики благочиння.
02.8.2022
На приході Руської Православної Церкви в Кенії надруковано книги з чинопослідуванням Літургії на суахілі
Книги з чинопослідуванням Божественної літургії святителя Іоанна Золотоуста надрукували на приході святого апостола Петра в селищі Гесонсо (округ Кісії, Кенія).
Видавнича Рада передала до Новоросійської єпархії комплект дитячих Євангелій
Видавнича Рада Руської Православної Церкви організувала доставку ста екземплярів ілюстрованого видання Євангелія для дітей у викладі лауреата Патріаршої літературної премії письменника В.Ю. Малягіна до Новоросійської єпархії. (рос.)
01.8.2022
У Дівєєвському монастирі відбулися урочистості з нагоди дня пам
У Дівєєвському монастирі відбулися урочистості з нагоди дня пам'яті преподобного Серафима Саровського
1 серпня, в день обрітення мощей преподобного Серафима Саровського (1903), митрополит Нижегородський та Арзамаський Георгій очолив служіння Божественної літургії у Троїцькому соборі Свято-Троїцького Серафимо-Дивеєвського монастиря, де перебуває рака з чесними мощами преподобного Серафима. (рос.)